Historie domu

Historie domu

Historie domu se datuje do 16. století, v matrice je jako první majitel uváděn jistý Adam Grasenperger a to již v roce 1558. Při rekonstrukci podlah se zde nacházely krejcary s letopočtem 1800 a vyobrazením rakouského císaře Františka II.. V matrice bylo uvedeno využití objektu jako `Gasthaus` (hostinec, penzion).

V roce 1879 budovu nový majitel Anton Adamec nechává přestavět ze středověké podoby na zájezdní hostinec, v prostoru dvora rozšiřuje možnosti ubytování. Jeho potomci zde žili až do roku 1945, kdy byli odsunuti.

V pasedátych letech tu byla známá `hospoda u Kovářů` a později, podle jejich zetě `hospoda u Červíčků`, jak se jí v té době říkalo. Po celá šedesátá a sedmdesátá léta byla svou výbornou kvalitou piva vyhlášená po celém okolí, ještě dnes se najdou pamětníci těchto časů.

Soumrak zdejšího pohostinství nastal v roce 1978 kdy byl otevřen hotel Máj a z úřední moci bylo rozhodnuto o jejím zavření. Objekt byl následně převeden na Státní statky Šumava a byl upraven na kanceláře. V devadesátých letech objekt restituován a následně obnovena restaurace.

V roce 2002 změnila doposud naposledy majitele, byla postupně rekonstruována na restauraci s penzionem. V současné době je restaurace otevřena spíše příležitostně, zajišťuje stravování pro vetší skupiny ubytovaných.